Vyklízení a odvoz odpadu

| žádné komentáře

Díky vyklízení získáte spoustu volného místa a také černého Petra – hromadu nepotřebných věcí, starého nábytku i oblečení. Někdy je takového odpadu plný kontejner a odváží se na skládku nebo sběrný dvůr. V dnešním článku se proto dozvíte, jak takový odvoz odpadu probíhá a kolik stojí.

Kam se odváží odpad z vyklízení?

Po vyklízení často zůstává plný kontejner odpadu, který je nutné zlikvidovat. Pokud si na vyklízení objednáte mě, odvezu nepotřebné věci na skládku nebo do spalovny, kde zajistí jejich likvidaci dle platných předpisů. Cena se odvíjí od ceníku skládky/spalovny a objemu odpadu. Na druhou stranu nemusíte nikam jezdit jako v případě odevzdání odpadu na sběrném dvoře.

Sběrné dvory přijímají většinu odpadu zdarma. Při jeho odevzdání však musíte prokázat své trvalé bydliště. Pokud splníte podmínky uvedené v následujícím odstavci, máte uložení odpadu zdarma. Přehledný seznam sběrných dvorů v celé České republice najdete na www.sberne-dvory.cz.

Jak na bezplatné odevzdání odpadu

  • Sběrné dvory, které spravuje hlavní město Praha, mohou zdarma využívat všichni občané, kteří zde mají hlášený trvalý pobyt.
  • Sběrné dvory, které spravují konkrétní městské části, mohou bezplatně využívat občané s trvalým pobytem na jejich území.
  • Firmy a občané s jiným trvalým pobytem platí za uložení podle ceníku, který si můžete vyžádat u obsluhy sběrného dvora.

Ve všech případech se platí za uložení pneumatik a suti nad 1 m3. Trvalý pobyt je nutné prokázat před uložením odpadu. Osobně preferuji odvoz na skládku nebo do spalovny – nemusíte jezdit na sběrný dvůr a šetříte svůj čas.

Jaký odpad přijímají sběrné dvory?

Na sběrný dvůr můžete nechat odvézt téměř cokoli – starý nábytek, vybavení domácnosti, suť, elektrospotřebiče, dřevo, papíry, sklo, železo, autobaterie, beton, plasty, zeleň, větve, oblečení, matrace, koberce, zářivky, nebezpečné odpady (barvy, lepidla, léky, ředidla, oleje, pesticidy, kyseliny, hydroxidy) i staré chladicí zařízení. Stejný odpad přijímají i skládky a spalovny.

Vyklízení a odvoz pro každého

Pro mimopražské zájemce o vyklízení mám dobré zprávy. Výše popsaným způsobem se postupuje při odvozu odpadu na všech místech České republiky. A příště pro vás opráším třeba vyklízení firem nebo skladových prostor.

Přidejte komentář